Úvod > Aktuality > Výlet do Prahy na muzikál Sibyla

Knihovna U Mokřinky a obec Mokré pořádá výlet do Prahy

sobota 14.5.2016

Program:

Odjezd z Mokrého: nejdéle v 11.00 hodin (přesný čas bude oznámen)

Po příjezdu do Prahy je několik možností:

• obec zajistila vstupenky na muzikál Sibyla – Královna ze Sáby – Divadlo Hybernia

Kdo nechce na muzikál, může si zvolit svůj program.

• výstavu Titanik v PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, 199 00 Praha 9
  • nový zrcadlový labyrint v centru Na Můstku 3, Praha 1
  • nákupy či jen květnovou romantickou procházku Prahou

Odjezd z Prahy: přibližně v 17.00 hodin dle dohody účastníků

Cena pro mokerské občany:

Mokerští občané – senioři       100,- Kč včetně vstupenky na muzikál

Dospělí do seniorského věku   100,- Kč bez vstupenky na muzikál - 400,- Kč včetně vstupenky na muzikál

Děti do 15 let 50,- Kč bez vstupenky na muzikál - 100,- Kč včetně vstupenky na muzikál

Přihlaste se nejdéle do 15.4.2016.

Vstupenky na muzikál a místa v autobuse se prodávají na obecním úřadě a  budou prodávány podle pořadí zájmu.

Sibyla plakát.png

Sibyla Královna ze Sáby

• Producenti: HELP Production,s.r.o. & Ema Krahulíková, Musical production, s.r.o.
  • Hudba a libreto: Miro Procházka
  • Režie: Radek Balaš
  • Choreografie: Libor Vaculík
  • Scénograf: Daniel Dvořák
  • Kostýmy: Josef Jelínek

Na pozvání krále Šalamouna přichází Sibyla, královna ze Sáby do Jeruzaléma. Po únavné několikaměsíční cestě vchází přes městské brány mnohočetný královský průvod (karavana). Přináší cizí kulturu, lidi v orientálním oblečení, dosud nevídaná zvířata a bohatství. V lidech tato karavana vyvolává údiv, ale i obavy. Po příjezdu Sibyly následuje velkolepé přivítání a velká hostina pořádaná králem Šalamounem. Jako projev úcty a vděku věnuje Sibyla králi vzácné poklady a dary. Netradičním dárkem jsou i orientální břišní tanečnice, které vyvolají u manželek krále Šalamouna pohrdání, ale i velký smích. V té době je běžné mnohoženství a král Šalamoun má několik set žen. Král Šalamoun uspořádá velikou slavnost spojenou s pitím, tancem a zábavou. Sibyla jako host na královském dvoře poznává moudrost velkého panovníka, zvěsti o Šalamounově moudrém panování se dostaly až do daleké Sáby. Sibyla je svědkem známého sporu dvou žen o dítě. Jedna z nich zalehla své dítě a našla je ráno mrtvé. Šalamoun rozsoudí moudře i tento spor. Mezi králem Šalamounem a královnou Sibylou vzplane velká láska. Šalamoun má možnost lépe poznat Sibylu, která líčí králi své vize a proroctví o daleké budoucnosti Jeruzaléma, ale i celého světa. Přítomnost Sibyly nehraje do karet Veleradě kněží v čele se Sadokem, kteří proti královně kují pikle a snaží se Sibylu vyhostit ze země. Hlavní příčinou odchodu královny je narození jejího a Šalamounova společného syna. Šalamoun i proti vůli kněží chce prohlásit svého potomka následníkem trůnu. Sibyla odchází se svým průvodem a věrným přítelem Písařem, jehož úkolem je zaznamenat dějiny a události té doby a proroctví vědmy Sibyly. Písař je tajně zamilován do královny ze Sáby. Sibyla a Písař nikdy nedorazili do své vlasti. Jejich pouť končí v poušti, kde Sibyla plní své poslání a diktuje své vize, proroctví a poznání o Bohu. Celý historický děj je propleten vizemi budoucí moderní doby. To vše umocňuje i moderní hudba v této části. Ve scénách, které představují současnost, se divák potkává se zjeveními Sibyly, Šalamouna a Písaře, kteří jako duchové symbolizují protipóly Temnoty a Světla. Tím, že se v minulosti král Šalamoun odvrátil od Boha, představuje krále Temnot. Sibyla a Písař znázorňují opačné protipóly Světla, což je i vizuálně odlišeno v divadelním zpracování. Každý po prožití svých životů končí na daném stupni – úrovni, kterou si zaslouží svými činy na této zemi. Závěrečná část Věčnost dává lidem naději, že i v těch nejtěžších chvílích života má největší smysl láska. „Jen láska zůstává, i když je všechno ztracený…“

Divadlo Hybernia  http://www.hybernia.eu

16. 8. Jáchym

Zítra: Petra

Posvícení Mokré 26.8.2017.jpg

Petr Horálek fotovýstava Mokré 2017.jpg

Výstava koření a hmoždíře 2017.jpg

Fotografická soutěž Neklidné nebe 2017 web.jpg

Nový školní rok je za dveřmi. Prvňáčci se jistě těší. Kam povedete toho svého? Případně, kam byste svého prvňáčka zapsali?
a) Do nejbližší státní školy

b) Jedině do soukromé

c) Do anglické školy

d) Do církevní