Úvod > Aktuality > Staň se nejlepším vypravěčem - soutěž pro děti

Staň se nejlepším vypravěčem - soutěž pro děti

27.1.2017

Staň se nejlepším vypravěčem v České republice!

Stačí, když natočíš krátké video, jak originálně a nápaditě vyprávíš děj knihy, kterou jsi četl, která se Ti líbila a kterou bys rád doporučil ostatním. Video by mělo trvat přibližně 3 minuty, maximálně však 5 minut (videa delší než 5 minut budou ze soutěže vyloučena).

Co získají vítězové?

Každý ze sedmi finalistů v I. a II. kategorii získá knihy v hodnotě 1000 Kč. Ve III. kategorii získávají tři finálové skupiny knihy v hodnotě 2000 Kč. Finalisté všech kategorií se setkají se slavnými herci, dabéry a moderátory! Vítězové získají titul Nejlepší vypravěč.

Co je Tvým úkolem?

Každý účastník má za úkol během 3-5 minut vyprávět děj knihy, kterou přečetl a tuto svou prezentaci natočit na video. Nejatraktivnější a nejzajímavější vyprávění vítězí. Hodnotí se originalita, řečnické dovednosti, vystižení obsahu knihy, a také to, jak dokážeš pro knihu nadchnout další čtenáře.

Soutěžní kategorie

Soutěž je vypsaná pro tři kategorie:

I. kategorie: žáci 1. stupně základních škol (jednotlivci) - do finále postupuje 7 soutěžících

II. kategorie: žáci 2. stupně základních škol (jednotlivci) - do finále postupuje 7 soutěžících

III. kategorie: skupinové vyprávění (třídy nebo skupinky žáků ze základních škol)- do finále postupují 3 soutěžní příspěvky

Organizace soutěže

Nejpozději do 31. 1. 2017 uložte Vaše videoprezentace na Youtube a zašlete nám odkaz na adresu vypravuj@albatrosmedia.cz. Do zprávy napište, v jaké kategorii soutěžíte, své jméno, třídu a adresu školy (u příspevků do III. kategorie jména všech soutěžících).

POZOR - termín pro zaslání soutěžních příspěvků byl prodloužen z původního 31. 12. 2016 na 31.1.2017!!!!!

Doporučená délka videoprezentace je 3 minuty. Videa delší než 5 minut budou ze soutěže vyloučena.

Ze všech zaslaných soutěžních příspěvků vybere pětičlenná porota do konce února 2017 finalisty, které pozveme do celostátního finále. Soutěžící budeme o konání finále informovat pozvánkou.

Finále

Celostátní finále soutěže Vypravuj! Proběhne v Praze v březnu 2017 před pětičlennou porotou, složenou z herců, moderátorů a redaktorů nakladatelství. Zúčastní se ho 7 finalistů z I. kategorie, 7 finalistů ze II. kategorie a 3 finalisté ze III. kategorie.

Finalisté předvedou před porotou své prezentace naživo. Odborná porota z nich pak vybere tři vítěze v první a druhé kategorii a jednoho vítěze ve třetí kategorii.

Průběžně umístíme vybrané videoprezentace na kanál KMČ na Youtube, popř. na internetových stránkách Albatrosu a Fragmentu, kde je může hodnotit veřejnost. V den konání finále vyhlásíme také cenu veřejnosti.

Zasláním videoprezentace souhlasí škola i rodiče dítěte s uvedením příspěvku na kanálu Youtube či na internetových stránkách Albatrosu.

Kompletní pravidla soutěže najdete na www.kmc.cz a také na www.albatros.cz/vypravuj

21. 9. Matouš

Zítra: Darina

Turistický suvenýr knihovny U Mokřinky No. 1266

Mokré turistický suvenýr No. 1266.png

Výstava prázdninové keramiky 2017.jpg

Čajovna 22.9.2017 Máma s duší.jpg

Beseda s Emou Švábenskou 14.10.2017.jpg

Hubertova jízda 2017 Mokré.jpg

Fotografická soutěž Neklidné nebe 2017 web.jpg

Obec Mokré partnerem projektu Rytíři nebes

Plakat Rytiti-nebes web.jpg

Nový školní rok je za dveřmi. Prvňáčci se jistě těší. Kam povedete toho svého? Případně, kam byste svého prvňáčka zapsali?
a) Do nejbližší státní školy

b) Jedině do soukromé

c) Do anglické školy

d) Do církevní