Úvod > Diskutujme společně > Obnovení Sokola v Mokrém

Obnovení Sokola v Mokrém

23.7.2014

Sokol Mokré - trochu historie

Tělocvičná jednota Sokol Mokré byla ustavena dne 15. února 1920. V roce 1923 získala sokolská jednota od obce pozemek pro cvičiště. Jednota se udržovala v činnosti až do roku 1941, kdy byla tak ja­ko další nacisty rozpuštěna. Více historie se dozvíte zde: Historie tělovýchovy a sportu v Mokrém

V současné době obec uvažuje o znovu založení této organizace.

Rádi bychom slyšeli názor občanů Mokrého (nebo i jiných občanů, kteří mají se Sokolem zkušenosti), zda organizaci založit, nezaložit a proč. Zda jsou ochotni se stát členy a platit roční příspěvek ve výši 300 Kč (pro dospělou osobu) a zapojit se do rozvoje sportu v Mokrém.

Sokol je samostatná organizace, která může žádat i o dotace. V případě založení Sokola Mokré bude hřiště převedeno do jeho vlastnictví. Z toho plyne, že nebudeme v rozovji hřiště omezeni podmínkami nájemní smlouvy se Sokolskou župou Orlickou Hradec Králové. Finančně je zabezpečena z členských příspěvků (což v Mokrém samozřejmě nebude podstatný příjem), ale především z příspěvků obce, případně i jiných sponzorů. Z příspěvku obce se hradí především údržba hřiště, sportovní materiál a nářadí, sportovní aktivity. Vše závisí na zájmu a účasti občanů i samotných členů. Obec je ochotná podpořit tuto aktivitu, pokud se najdou lidé, kteří jsou ochotni pro sportování v Mokrém něco udělat a organizaci administrativně zabezpečí.