Celostátní soutěž zpravodajů

Celostátní soutěž zpravodajů

V letošním roce probíhal již čtvrtý ročník celostátní soutěže zpravodajů, kterou vyhlašuje Katedra politologie a evropských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Civipolis o.p.s., UNIVES.EU a Angelus Aureus o.p.s.

Celkem se do soutěže přihlásilo 302 zpravodajů, 144 městských a 158 obecních, mezi kterými nechyběl Mokerský zpravodaj. Ten se soutěže účastnil již podruhé, poprvé to bylo v roce 2012, kdy v soutěži bylo přihlášeno 388 zpravodajů. Tehdy se Mokerský zpravodaj na oceněná místa nedostal. Od té doby se zase o kousek vypracoval a ocenění se dočkal.

Slavnostní vyhlášení výsledků se konalo 4.7.2015 na Velehradě v rámci Dnů lidí dobré vůle. Ceny předával kardinál Dominik Duka, poslanec Miroslav Kalousek a předseda komise Pavel Šaradín z Univerzity Palackého v Olomouci.

Úkolem sedmičlenné poroty, ve které zasedají zástupci vyhlašovatelů a profesionální novináři, bylo zhodnotit došlé zpravodaje, nejen po stránce obsahové pestrosti, grafické přehlednosti, ale vzít v potaz i celkový dojem zpravodaje.

Velký úspěch Mokerského zpravodaje!

Velehrad 4.7.2015

Mokerský zpravodaj se v tak velké konkurenci umístil na úžasném 3. místě, druhé místo obsadila obec Jenštejn (Praha) a první místo obec Píšť (Opava).

Vyhodnocení soutěžící se večer zúčastnili Slavnostního koncertu „Večer lidí dobré vůle“ u příležitosti státního svátku ČR spojený s prezentací vzdělávacích a charitativních projektů. Přímý přenos vysílala Česká televize a Český rozhlas Dvojka.

Velehrad 4.7.2015

Koncert byl opravdu velkým zážitkem. Atmosféra byla úžasná.

Lidé s nadšením tleskali účinkujícím:

Jiří Pavlica a Hradišťan, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín pod vedením šéfdirigenta Stanislava Vavřinky, Nezmaři, Řecký pravoslavný sbor Thessaloniki´s Choir of Saint Gregorios Palamsa Cathedral, Pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad a slovenská skupina NO NAME.

Velehrad 4.7.2015

Fotogalerie - Velehrad 4.7.2015

Diplom Zpravodaj roku 2014

 

Archiv českého webu

Stránky archivovány Národní knihovnou ČR

http://www.webarchiv.cz/

Zpravodaje Velehrad 2015

Diplom Zpravodaj roku 2014

Zlatý erb

Zlatý erb 2015

Modrá stuha Královéhradeckého kraje 2011

Modrá stuha 2011

Čestné uznání v soutěži Knihovna roku

Knihovna roku 2014 ocenění

Solo Nostop Around Sailing

http://www.sailboat-singa.cz/

Záchranný kruh

http://www.zachranny-kruh.cz/

http://www.obecmokre.cz/zpravodaj2/index.php?nid=10038&lid=CZ&oid=2179187

iDNES.cz/Hradecký kraj

http://hradec.idnes.cz/

Královéhradecký kraj

http://www.kr-kralovehradecky.cz/

Ministerstvo kultury ČR

www.mkcr.cz

Místní kultura

Magazín pro kulturní život v místech a regionech

http://www.mistnikultura.cz/

Návštěvní kniha

Zde můžete napsat svůj vzkaz, hlášku, připomínku, návrh...

http://blueboard.cz/kniha/n5msk3vcr8pikvkfdu6evophpstdjh?id=275950&pid=f8e08bh503c8xkm&hid=n5msk3vcr8pikvkfdu6evophpstdjh

Vyhledat v textu

Návštěvnost stránek

012505