Se smutnou tváří na výlety nechoď!

Doprovodná soutěž zpravodajů Rychnovska

To je motto nové soutěže, do které se mohl zapojit úplně každý! Soutěž je doprovodnou akcí již třetího ročníku soutěže zpravodajů Rychnovska.

Pořadatel soutěže zpravodajů knihovna U Mokřinky zcela nedávno obdržela nabídku stát se partnerem vědomostní soutěže z historie našeho regionu a fotosoutěže, která by měla ukázat, jak je náš kraj nádherný a zajímavý a jak jej lidé (třeba i přespolní) vnímají svýma očima a svým fotoaparátem. Možná se mezi účastníky najde fotografický talent a možná mu soutěž nastartuje slibnou kariéru. Pořídit zajímavý snímek není jen o tom stisknout spoušť, ale dívat se, pozorovat a vycítit ten správný okamžik, kdy světlo je nejlepší, když budoucí obraz vnímáme nejen očima, ale také srdcem.

„SE SMUTNOU TVÁŘÍ NA VÝLETY NECHOĎ!“

Fotosoutěž pořádá

Hotel Studánka u Rychnova nad Kněžnou

ve spolupráci s Českým rozhlasem Hradec Králové

a knihovnou U Mokřinky Mokré

Kdo je autorem?

Autor motta fotosoutěže psal i pod pseudonymem Stanislav Vraný nebo Gaston Humbert.

Jaké je celé jméno autora?

Správné odpovědi budou slosovány 1. října 2013 při slavnostním vyhlášení vítěze soutěže Nejlepší zpravodaj Rychnovska v Mokrém.

Výherce obdrží knihu od nakladatelství OFTIS

Foto

Zachytili jste příjemné okamžiky v našem kraji svým objektivem? Podělte se o ně s námi prostřednictvím naší fotogalerie na www.hotelstudanka.cz, kde 1.9.2013 naleznete pravidla soutěže. A inspiraci přímo v Letovisku Studánka.

Fotosoutěž začíná 1.9.2013 a končí 29.9.2013 ve 24.00 hodin.

Cena veřejnosti: Průvodce Orlickými horami a jejich podhůřím, autor Josef Lukášek, nakladatelství OFTIS

Cena odborné poroty: Dárkový poukaz v hodnotě 1 000,-Kč, platí v Hotelu Studánka

Předsedou odborné poroty je Karel Steiner, profesor fotografie na Parsons School of Design v Paříži

Patronem akce je moderátor Standa Berkovec

Organizačně zajišťuje o.s. ABAKUS, autor projektu Rodný kraj Františka Kupky

Soutěžní fotografie:

Soutěžní fotografie a výsledky hlasování

Hotel Studánka

Logo Hotel Studánka

Český rozhlas Hradec Králové

Logo Český rozhlas Hradec Králové

Knihovna U Mokřinky Mokré

Knihovna U Mokřinky

ABAKUS, o. s., autor projetku Rodný kraj Františka Kupky

VYHODNOCENÍ!

KDO JE AUTOREM?

Autor motta fotosoutěže psal i pod pseudonymem Stanislav Vraný nebo Gaston Hubert a jeho jméno je:

Jiří Stanislav Guth-Jarkovský

vlastním jménem Jiří Guth,

byl český propagátor sportu, generální tajemník Mezinárodního olympijského výboru, byl předsedou Českého a po vzniku republiky Československého olympijského výboru, spoluzakladatel a první předseda České amatérské atletické unie, předseda a redaktor Klubu turistů.

LOSOVÁNÍ Z KLOBOUKU

Losování se ujala Zdenka Burešová z Neratova

Vylosovaný výherce: Dana Marková Opočno

Cena: kniha od nakladatelství OFTIS

FOTOSOUTĚŽ

Do fotosoutěže, jejímž tématem bylo svým objektivem zachytit radostné okamžiky v našem kraji, bylo zasláno 30 fotografií.

Cena veřejnosti: Průvodce Orlickými horami a jejich podhůřím, autor Josef Lukášek, věnovalo nakladatelství OFTIS

Cenu veřejnosti získala fotografie Říčky v Orlických horách s počtem 139 hlasů

Cena odborné poroty: Dárkový poukaz v hodnotě 1 000,-Kč, který platí v Hotelu Studánka, věnoval Hotel Studánka

Cenu odborné poroty získala fotografie: Mokré. Vodník Mokeráček – autorkou fotografie je Dagmar Honsnejmanová z Mokrého.

Vodník Mokeráček se v hlasování veřejnosti umístil na 4. místě s 58 hlasy.

Předsedou odborné poroty byl Karel Steiner, profesor fotografie na Parsons School of Design v Paříži

Patronem akce byl moderátor Standa Berkovec

Organizačně soutěž zajišťovalo o.s. ABAKUS, autor projektu Rodný kraj Františka Kupky.

Ceny výhercům předal Jiří Králíček, autor tohoto projektu.

Zpravodaje Rychnovska - předávání cen Mokré 1.10.2013

Jiří Králíček a Dagmar Honsnejmanová

Fotogalerie z předávání cen

Zde: Fotogalerie předání cen zpravodajům Rychnovska 1.10.2013 v Mokrém