S vůní Francie 2017

Rychnovsko – pošlete své zážitky spojené s Francií

Akce pro obce na Rychnovsku

V roce 2017 si připomínáme 60. výročí úmrtí malíře světového jména a rodáka z Opočna Františka Kupky.

V rámci tohoto významného výročí, v návaznosti na úspěšnou soutěž zpravodajů Rychnovska, zveřejníme na tomto webu a na Orlickém netu, ve spolupráci se zpravodaji obcí Rychnovska,  příspěvky občanů ve vzpomínkách na historické události či současný život ve Francii.

Záleží na každé obci, která se do této literární akce zapojí, jak bude iniciovat své občany, aby zavzpomínali a sepsali své zážitky a vzpomínky, a jaké podmínky si při zveřejnění ve svém zpravodaji zvolí (např. délka příspěvku).

Příběhy se mohou týkat vzpomínek na legionáře, vojáky světových válek, na lidi, kteří odešli do Francie za prací, uměním či z jiných důvodů. Ve vzpomínkách mohou zajít i do vzdálenější historie, možná najdou i nějaký příběh v obecní kronice. Mohou to být zážitky z dovolené, ze studií, vzpomínky nejen na lásku k francouzské kuchyni, ale i k ženě, recepty na zajímavá jídla, která vás natolik zaujala, že je vaříte i doma v Čechách. Mohou to být příběhy vážné, veselé i ztřeštěné, trapasy nevyjímaje.

Zpravodaje s příběhy bude zveřejňovat na svém zpravodajském portále Orlický net ve spolupráci s knihovnou U Mokřinky Mokré.

Podmínky zasílání zpravodaje a příběhu:

Na adresu zpravodaje-rk2015@seznam.cz

• obec/město zašle elektronicky zpravodaj s příběhem v pdf + samotný příběh ve Wordu + případně fotografie
  • obec/město může zaslat maximálně 2 zpravodaje s příběhem
  • záleží vždy na vydavateli, kolik příběhů v jednom zpravodaji otiskne (podle svých možností)
  • každý autor s příběhem zašle souhlas s uveřejněním svého příspěvku, případně fotografie v obecním zpravodaji, na portále Orlický net, dalších tiskovinách, portálech a médiích v souvislosti s tímto projektem

Prezentace na Orlickém netu: průběžně až do 10/2017.

Kontakt:

Dagmar Honsnejmanová - 601 339 859